O hafcie krzyżykowym...
Blog > Komentarze do wpisu

Four Seasons

Pierwszy krzyżyk postawiłam 27 marca i odliczanie zaczynam właśnie od tego dnia :)

Miałam małą przygodę z materiałem. Jak wiecie zastanawiałam się nad jego wyborem jakiś czas i pomimo tego, że kusiła mnie polecana przez niektóre dziewczyny Aida 18ct, zdecydowałam się haftować na 16tce. W sumie tylko i wyłącznie dlatego, że ją znałam i miałam już okazję wbijać w nią igłę...

Coś jednak nie chciało żebym wybrała ten materiał! Zamówiony kawałek okazał się za mały :( Krawędzie były zbyt krótkie i nie mogłam ryzykować.. Nie wiem jak ja sobie to obliczyłam, w każdym razie zrobiłam to źle i musiałam złożyć zamówienie ponownie. Tym razem już bardziej skrupulatnie zabrałam się do obliczeń - no i ze względu na spory rozmiar haftu zdecydowałam się na 18kę. Kiedy Aida 18ct do mnie dotarła, szybko wyciągnęłam 16kę i zaczęłam je porównywać :) Mile mnie zaskoczył fakt, że bardzo dużej różnicy nie ma - czego się właśnie obawiałam.

Oj jak się ucieszyłam kiedy postawiłam pierwsze krzyżyki i stwierdziłam, że haftuje się wspaniale! A Aida 14ct przestała już być moją ulubioną ;)

Jeszcze raz przypomnę:

"Four Seasons"

materiał: biała Aida firmy Z. 18ct

2 nitki muliny

mulina wg palety DMC - tańszy zamiennik PND (uwielbiam: ze względu na cenę i ze względu na jakość)


A to już zdjęcia z 27 marca:

four seasons

 

four seasons

 

A to już z postępów w pracy:

four seasons

 

Tak było wczoraj rano:

four seasons

 

A tak było wieczorem:

four seasons

 

Największą trudnością jest ogarnięcie tej części materiału, która przeszkadza w wyszywaniu, niestety posiadam tylko ten mały ramko-tamborek i muszę się trochę nagimnastykować ;)

Ale co najważniejsze mam mnóstwo frajdy podczas haftowania tego wzoru i mam nadzieję, że niedługo pochwalę się większymi postępami.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :)
wtorek, 07 kwietnia 2015, mpgoga1983

Polecane wpisy

  • Zakładka

    Zakładka gotowa :)

  • Święta, święta...

    Parę dni temu już miałam dodać kolejny wpis, ale oczywiście wszystko nagle wyparowało i po raz kolejny blox mnie rozczarował grrrrr :( Dzisiaj więc szybciutko b

  • Smutne wieści :(

    Oj bardzo smutne.. Powód jeden: nawet paru krzyżyków dziennie nie jestem w stanie postawić. Przerwa w haftowaniu - nie wiem jak to przetrwam.. Powodem takiego s

Komentarze
2015/04/07 16:04:24
Też jedną pracę wykonuję PND i generalnie uważam tę mulinę za bardzo ok :) Na kolejne dwie też ta mulina przygotowana - taka mięciutka.
-
2015/04/08 20:51:14
Dobrze, że szybko zauważyłaś niedobór kanwy. gdyby to wynikło później, nie byłby fajnie :(
Najważniejsze, że już zaczęłaś i że 18-tka jednak ci podpasywała. Miłego wyszywania :)
-
2015/04/11 07:38:02
Zapowiada się cudownie. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy i trzymam kciuki za wytrwałość :)
-
2015/04/11 10:46:33
Czekam na dalsze postępy bo zapowiada się na śliczna pracę.ja przetestowałam PND ale jak dla mnie to masakra nie do przejścia.Zostaje dalej wierna DMC.
-
2015/04/17 08:49:44
Zapowiada się wspaniały obraz, ale to będzie olbrzym. Musi się na prawdę trudno wyszywać, bo ten nadmiar materiału przeszkadza. Życzę powodzenia kochana i wytrwałości. Pozdrawiam
Ps. Jeśli chciałabyś malowaną puszkę to daj znać którą to Ci wyślę.
-
2015/04/22 09:57:58
Kochana napisz do mnie, potrzebny mi adres do wysłania puszki.
arlahobby2@gmail.com
Pozdrawiam