O hafcie krzyżykowym...
Kategorie: Wszystkie | Haft krzyżykowy | Wszystko inne
RSS
poniedziałek, 13 listopada 2017

Uwaga, uwaga! Spróbuję znowu być na bieżąco w blogowym świecie :)

Od 6 listopada nie pracuję, a co za tym idzie mam więcej wolnego czasu ;)

Mam zamiar więc wrócić do prowadzenia bloga i w końcu nadrobić zaległości w czytaniu Waszych blogów.

Przez okres mojej nieobecności nie powstało wiele haftów. Ale w wakacje zaczęłam bożonarodzeniowe wyszywanie i trochę kartek już powstało :)

Niestety nie udało mi się ukończyć obrazka Farmhouse. Brakło mi 2 kolorów i zaczęłam kontury, ale w końcu praca trafiła do szuflady. Póki co na tapecie święta i krzyżyki tylko w tym temacie.

farmhouse

Jedyny hafcik nie związany z Bożym Narodzeniem to zakładka, która już dawno wpadła mi w oko.

zakładka kot

 

zakładka kot

Ale mam zamiar ukończyć ją przed świętami. Wyszywam na kanwie 16ct 2 nitkami. Oko hipnotyzuje i nie mogę się doczekać kiedy zakładka będzie gotowa - choć nie będzie ona przeznaczona dla mnie.

Jeśli chodzi o hafty świąteczne to wzory z Kramu z Robótkami najbardziej mnie urzekły. Oprawione w okrągłe bazy kupione u Igiełki cieszą oko :)

kram z robótkami kartki

U Igiełki kupiłam też wzory na śnieżynki z koralikami.

Jedna kartka z taką śnieżynką już powstała. Zrobiłam też kartki z bombkami (wzór znaleziony na Pinterest) takie jak w zeszłym roku, tym razem ozdobiłam je koralikami.

kartki śnieżynki

 

kartki bombki

 

Spróbowałam też jednego wzorku z Coricamo, ale jakoś nie przypadł mi do gustu..

coricamo świece


I najważniejsza informacja, przynajmniej dla mnie ;) Wzięłam się za porządki w mulinach. Kupiłam pojemnik w Lidlu za 12,99 :D i zrobiłam bobinki z grubszego papieru. Moje zbiory to przeważnie mulina PND, chińska podróba DMC, ale lubię te nici już nawet nie ze względu na cenę. Ostatnio kupiłam kilkanaście kolorów z Ariadny, ale okazuje się, że do kanwy 14ct muszę użyć aż 3 nitki żeby haft wyglądał dobrze. PND wygrywa u mnie pod każdym względem choćby nie wiem kto co mówił...

mulina

Oczywiście porządki nie są jeszcze zakończone, samo nawijanie troszkę czasu zajmuje, więc nawijam codziennie po kilka mulin. Do świąt może zdążę :)

A na kanwie mam teraz haft z kościółkiem, też z zeszłego roku. Również Kram z Robótkami, mulina Ariadna 3 nitki na Aidzie 14ct.

kościółek

 

kościółek

 

I czytam :D Czytam więcej niż w zeszłym roku. Jeśli nie miałam czasu na haft to na książkę zawsze - choćby kilkanaście minut dziennie.

A teraz kiedy czasu dużo (choć wcześnie ciemno...) staram się wyszywać przy świetle dziennym, a gdy zapadają ciemności czytam. Jest wspaniale!

 

POZDRAWIAM! Siadam do lektury Waszych blogów :D


16:11, mpgoga1983
Link Komentarze (3) »